Roboty sprzątające Xiaomi — polecane modele

Dom i Ogród

Odkurzanie czy mycie podłogi nie jest najprzyjemniejszym zajęciem, gdyż bywa męczące i zajmuje sporo czasu. Dlatego coraz więcej osób sięga po roboty sprzątające Xiaomi. Tego typu sprzęty znacznie ułatwiają życie i być może wkrótce staną się tak popularne jak klasyczne odkurzacze. Jednak pewien problem stanowi wybór odpowiedniego modelu, który idealnie wpisze się w wymagania danego gospodarstwa domowego. Przeczytaj cały artykuł i poznaj najlepsze, polecane warianty tych inteligentnych urządzeń, które są dostępne w korzystnych cenach!

Duża popularność robotów Xiaomi

Chińska firma Xiaomi tworzy artykuły elektroniczne, maszyny i akcesoria z różnych segmentów RTV i AGD. W wielu przypadkach jej wyroby są niezwykle cenione przez użytkowników. Dotyczy to m.in. robotów sprzątających, które wyróżniają się bardzo konkurencyjnymi cenami, a jednocześnie oferują mnóstwo przydatnych funkcji i mają solidne podzespoły. Najtańsze modele można kupić już za kilkaset złotych. Co ważne, sprzętami da się sterować za pomocą aplikacji na smartfona. Dzięki temu z łatwością ustawisz harmonogram pracy albo uruchomisz tryb sprzątania.

Ważne parametry techniczne robotów sprzątających

Jeśli chcesz kupić robot sprzątający Xiaomi, zwróć uwagę na kluczowe parametry techniczne. Ogromne znaczenie ma akumulator wpływający na czas pracy. Urządzenia mogą być wyposażone w ogniwa o różnej pojemności – zwykle pozwalają na działanie od 1 do 3 godzin. Dobrze, gdy sprzęt potrafi samodzielnie podjechać do stacji dokującej i rozpocząć napełnianie akumulatora. Rozsądnie jest też sprawdzić wielkość pojemnika na kurz oraz rodzaj czujników umożliwiających poruszanie się po domu.

Polecane modele robotów sprzątających Xiaomi

1. Mi Robot Vacuum Mop Essential 

Bez wątpienia świetnym wyborem jest Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential. Model ten stanowi doskonały kompromis między ceną a funkcjonalnością. Został wyposażony w liczne czujniki dokładnie mapujące otoczenie, potrafi też inteligentnie zmieniać tryby pracy w zależności od podłoża, a także ma funkcję mopowania, czyli przecierania podłogi na mokro.

2. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite 

Urządzenie to jest dobrą alternatywą dla wyżej wymienionego odkurzacza, gdyż zaimplementowano w nim podobne opcje. Na uwagę zasługuje duża moc ssania, która pozwala pozbyć się nawet dużych okruchów oraz niewielkie rozmiary, ułatwiające dotarcie w każdy kąt pomieszczenia.

3. Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

Jeśli dysponujesz większym budżetem, warto sięgnąć po ten robot sprzątający Xiaomi. Jego nowoczesne czujniki wykrywają nawet uskoki podłogi i umożliwiają pracę w ciemności. Mechanizm mopujący zetrze nawet zaschnięte plamy, a wydajny akumulator zagwarantuje uprzątnięcie powierzchni do 150 m2.

Wybierz odpowiedniego robota Xiaomi

Wysokiej klasy roboty sprzątające Xiaomi zapewniają doskonałe efekty pracy i szybko staną się Twoim ulubionym urządzeniem. Mogą czyścić dywany, wykładziny czy kafelki, są łatwe w obsłudze i, co najważniejsze, pozwalają zaoszczędzić czas. Zakup tego rodzaju maszyn jest więc bardzo opłacalny. Sprawdź ofertę renomowanych sklepów i zamów już teraz!