Możliwości współczesnej stomatologii — oferta stomatologa z Poznania

Możliwości współczesnej stomatologii — oferta stomatologa z Poznania

Uroda i Zdrowie

Powodem kiepskiego stanu zębów i jamy ustnej są najczęściej zaniedbania, a szczególnie często —  wystrzeganie się wizyt u dentysty. Łatwo można to zmienić, wystarczy bowiem umówić się na wizytę, by przekonać się, że współczesne zabiegi nie wiążą się już z bólem i dyskomfortem, za to mogą dawać zdumiewające rezultaty. Dowiedz się na ten temat więcej.

Zdrowie zębów to podstawa

Istnieje wiele sposobów na to, by dbać o zdrowie swoich zębów, a im więcej się ich wdroży, tym lepiej. Podstawowe to oczywiście staranna higiena jamy ustnej, a także systematyczne wizyty u stomatologa. U dentysty warto jednak wykonywać nie tylko przegląd jamy ustnej i potrzebne leczenie, ale też zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Piaskowanie pozwala na usuwanie kamienia i osadów nazębnych. Dzięki temu zęby są czyste i bielsze, oddech świeży, a próchnica zagraża mniej — tak samo jak choroby dziąseł.

Warto przy tym pamiętać, że im wcześniej podejmie się leczenie ubytku, tym lepiej, gdyż leczenie będzie mniej zaawansowane, niebolesne i tańsze. Zaawansowana próchnica może zaś wymagać wykonania leczenia kanałowego. Przed tym także nie warto się wzbraniać, gdyż jest to szansa na uratowanie mocno zniszczonego zęba, który będzie mógł posłużyć jeszcze przez na przykład kilka lat. To lepsze rozwiązanie niż jego usunięcie i odbudowa protetyczna, sztuczne zęby nie są bowiem w stanie idealnie zastąpić prawdziwych.

Co stomatolog z Poznania proponuje na braki w uzębieniu?

Gorsze wrażenie od widocznej próchnicy dają tylko braki w uzębieniu. Trzeba je uzupełniać, nawet gdy chodzi o tylko jeden ząb czy też brak jest niewidoczny podczas uśmiechu i mówienia. Braki w uzębieniu prowadzą do niekorzystnych zmian w jamie ustnej, związanych z krzywieniem się zgryzu, zanikiem kości i zapadaniem dziąseł. W dodatku działania takie należy podejmować niezwłocznie.

W grę wchodzą różne rozwiązania, takie jak implanty, mosty protetyczne, korony, protezy częściowe lub pełne, a nawet osadzone na implantach. Stomatolog z Poznania każdemu pacjentowi doradzi odpowiednie dla niego rozwiązanie, biorąc pod uwagę także jego możliwości finansowe.

Piękne i zadbane zęby w zasięgu każdego

Zaawansowane zabiegi, a nieraz nawet proste procedury, są w stanie odmienić zęby nie do poznania, przywrócić im pierwotny stan i wygląd czy poprawić niedostatki natury. Wystarczy tylko skorzystać z tego, co ma do zaproponowania współczesna stomatologia —  a możliwości jest naprawdę wiele!