Komu zlecić montaż regałów magazynowych?

Komu zlecić montaż regałów magazynowych?

Motoryzacja

Właściciele centrów logistycznych i przeładunkowych, a także hal magazynowych, często decydują się na postawienie wewnątrz obiektów specjalnych konstrukcji, pozwalających na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Mowa oczywiście o regałach magazynowych, które przyspieszają i znacznie ułatwiają codzienną pracę. Najważniejsze, aby montaż poszczególnych elementów był wykonany solidnie, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas szukania wykonawcy. 

Jakie są rodzaje regałów magazynowych?

Na rynku dostępne są konstrukcje wykonane ze stali, aluminium lub polipropylenu. Zastosowany materiał decyduje o wytrzymałości regałów, a także dopuszczalnym obciążeniu. Producenci proponują modele:

  • statyczne (paletowe, wspornikowe, półkowe, ramowe),
  • dynamiczne (przepływowe, wjezdne, przesuwne). 

Warto również wspomnieć, że (zgodnie z obowiązującymi przepisami) tego typu konstrukcje powinny być poddawane regularnym przeglądom technicznym, które są przeprowadzane przez inspektora BHP lub kierownika magazynu. 

Czym kierować się podczas wyboru firmy monterskiej?

Najlepiej podjąć współpracę ze sprawdzoną i polecaną przez innych marką, która świadczy usługi doradcze oraz zajmie się wykonaniem projektu wielopoziomowej konstrukcji (dopasowanej do metrażu użytkowanego pomieszczenia). Firma powinna również zapewnić szybki transport i montaż regałów magazynowych . Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest modułowość oraz możliwość demontażu i ponownego montażu w innym miejscu.

Jaki wariant regałów do magazynu wybrać?

Zarządcy magazynów czy innych obiektów, w których składowane są różne towary, muszą zadecydować o doborze odpowiedniej konstrukcji. Tutaj przyda się właśnie wsparcie doświadczonej firmy, która zajmie się kompleksową realizacją całego projektu. Sporo zależy od metrażu i kształtu aranżowanego wnętrza, a także rodzaju i wielkości gromadzonych produktów.